Warsztaty dla rodziców


Praca warsztatowa z rodzicami to coś co bardzo lubię robić. Uczestniczki i uczestnicy, którzy dopiero się poznają, zaczynają bardzo szybko tworzyć wspólnotę, wspierają się wzajemnie, inspirują. Często potem wracają na następne i następne warsztaty.

Od ponad roku, mam tak dużo pracy indywidualnej z dziećmi, że brakuje mi już przestrzeni na warsztaty otwarte dla rodziców.  Chętnie wrócę jeszcze do moich ulubionych tematów.

 

Warsztaty archiwalne

 

Regulacja emocji u dzieci 

regulacja emocji u dzieci 21.09

Czy Twoje dziecko ma czasem wybuchy złości, bije, drapie i płacze? Zastanawiasz się czy lepiej je wtedy upomnieć, czy zostawić, czy przytulić? Masz wrażenie, że cokolwiek zrobisz i tak nie zadziała? Dziecko nie rozumie doświadczanych przez siebie emocji i samo nie potrafi ich regulować. Potrzebuje do tego dorosłego.

Podczas warsztatu dowiesz się:
– jak rozwija się i funkcjonuje mózg dziecka i jak hormony wpływają na zachowanie
– z czego wynikają trudne emocjonalnie sytuacje i jak dzieci rozładowują napięcie
– jakie potrzeby dziecka kryją się za jego trudnymi zachowaniami
– jak wspierać dziecko w trudnych chwilach, z szacunkiem dla jego i swoich potrzeb
– jak uczyć dziecko samoregulacji emocjonalnej ( self-reg)
– jak korzystać z technik i narzędzi regulacji emocji w duchu RB i NVC

Warsztat dla rodziców dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym ( do 10 lat)

Koszt 130zł/ os  ( w cenie: kawa/ herbata, drobne przekąski i materiały edukacyjne)

 


 Dziecko pełne mocy!dziecko pełne mocy

Zastanawiasz się jak wesprzeć dziecko w rozwijaniu poczucia siły, sprawczości i samodzielności? Chcesz, żeby umiało lepiej radzić sobie z różnymi trudnościami, których doświadcza: lękami, złością, trudnościami w szkole, czy wśród rówieśników?
Ważnej jest dla Ciebie, żeby Twoje dziecko wierzyło w swoje siły i doceniało siebie?

Zapraszam na warsztat, podczas którego:
– przyjrzymy się temu jak komunikacja może budować poczucie wartości u dzieci
– poznamy elementy metody Kid’s Skills, która bardzo skutecznie pozwala na odnalezienie w dziecku zasobów do radzenia sobie z wyzwaniami.
– przeanalizujemy wyjątki- czyli sytuacje, w których dzieci z jakiegoś powodu poradziły sobie z czymś, co zazwyczaj sprawia im duże trudności
-przećwiczymy takie sposoby komplementowania i chwalenia dzieci, które faktycznie wspierają ich poczucie wartości i wiarę we własne siły.
– przygotujemy wstępny plan rozwijania zasobów dla każdego z dzieci

Warsztat prowadzony jest w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i w oparciu o metodę Kid’s Skills, której jestem certyfikowaną trenerką.

Koszt 195zł/ os  ( w cenie: kawa/ herbata, drobne przekąski i materiały edukacyjne)


Wcześniejsze warsztaty
 

Dziecięcy mózg pełen tajemnic

wp_20150512_030

W pierwszym roku życia następuje najszybszy rozwój mózgu. W kolejnych latach mózg specjalizuje się w różnych wyższych umiejętnościach. Dzięki temu dzieci potrafią coraz więcej i co chwilę zaskakują nas swoimi postępami.

Podczas zajęć dowiecie się jak rozwija się mózg od urodzenia do 6 roku życia? Jaki jest potencjał mózgu na różnych etapach rozwoju? Jak wspierać rozwój mózgu naszych dzieci? Co najbardziej pomaga w uczeniu się, zapamiętywaniu? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywają uczucia?

Warsztat dla rodziców dzieci do lat 6.

 


Dziecięce lęki- normalna rzecz, czy poważna sprawa?

starch

Dzieci mogą się bać, wielu różnych rzeczy: że mama nie wróci, że pod łóżkiem jest potwór, że spadną z huśtawki, że ugryzie je pies. Część lęków jest naturalna i całkowicie uzasadniona na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Ale niekiedy, lęki pojawiają się zbyt często, albo dziecko odczuwa je tak silnie, że nie może normalnie funkcjonować.

Podczas warsztatu przyjrzycie się dziecięcym lękom, dowiecie się, które lęki są potrzebne i rozwojowe, a którymi należy się zająć. Co możecie robić, aby pomóc dzieciom oswoić małe lęki i pozbyć się tych dużych


Jak chronić dzieci przed przemocą rówieśniczą?

 Jak dobrze się uczyć!

hp photosmart 720

Rozpoczęcie nauki w szkole bywa dla wielu dzieci i rodziców trudnym czasem. Dzieci dopiero uczą się systematycznej pracy, skupiania uwagi na dłużej, intensywnego myślenia. Często buntują się przy odrabianiu prac domowych, rzucają zeszytami w kąt, chowają się, udają, że muszą do toalety, a nawet, że boli je brzuch.

Podczas warsztatu dowiecie się, czego potrzebuje dziecięcy mózg by mógł się uczyć, dlaczego nauka w stresie jest bez sensu, co można zrobić, aby pomóc dziecku uczyć się, zapamiętywać i wykorzystywać wiedzę.


Dotyk miłości- masaż Shantala

babymassage

Korzyści z masowania niemowląt są niezliczone. Dziecko lepiej śpi, lepiej je, masaż reguluje napięcie mięśniowe, stymuluje rozwój, poprawia samopoczucie wzmacnia odporność. Masując swoje dziecko korzysta też mama lub tata. Masaż Shantala to doskonały sposób na budowanie więzi z dzieckiem.

Podczas warsztatu dowiecie się jak rozwija się wasze maleństwo i w jaki sposób regularny masaż może wspierać jego rozwój. Dowiedzie się, jak się przygotować do masażu i co będzie wam potrzebne. Nauczycie się masować swoje dziecko od stóp do głów. Doświadczycie magicznego wpływu dotyku, spokoju i powolności.

Warsztat dla mam i par oczekujących dziecka, oraz dla rodziców dzieci powyżej 6 tygodnia. Warsztat dla mam i par oczekujących dziecka.


A miało być tak pięknie!

blues

Natłok trudnych emocji, baby blues, czy nawet depresja poporodowa dotykają wiele kobiet . To, czy się pojawią, czy nie zależy od wielu czynników- wcześniejszych doświadczeń, obecnej sytuacji życiowej, stanu zdrowia, wsparcia partnera, rodzinny i przyjaciół.

Podczas warsztatu dowiecie się, czy można się uchronić przed trudnościami emocjonalnymi związanymi z porodem i macierzyństwem? I jak sobie pomóc, gdy już nas dopadną?

Warsztat dla kobiet w ciąży, oraz mam z małymi dziećmi


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s