Szkolenia dla profesjonalistówKids Skills- szkolenie certyfikacyjne dla profesjonalistów pracujących z dziećmi

dziecko pełne mocy

21-23 sierpnia 2020, Warszawa,

Program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy zostanie opublikowany wkrótce.


 

Szkolenia archiwalne

 

 

emocje dzieci i młodzieży 2019

Regulacja emocji u dzieci- metody, techniki, narzędzia.

Celem szkolenia jest wzmocnienie kompetencji nauczycieli i terapeutów w zakresie regulacji emocji u dzieci, a także wyposażenie ich w narzędzia terapeutyczne do pracy z dziećmi przeżywającymi trudności emocjonalne.
Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy:
• przeanalizują emocje doświadczane przez dzieci, z którymi pracują
• poznają konstruktywne sposoby na regulację emocje u dzieci
• pogłębią wiedzę na temat dynamiki rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci
• poznają funkcje i mechanizmy w mózgu odpowiedzialne na regulację emocji
• udoskonalą umiejętność diagnozowania stresorów środowiskowych, wewnętrznych i społecznych ich wpływu na funkcjonowanie dziecka
• będą lepiej rozumieć dziecięce lęki, a także odróżniać lęki rozwojowe, od tych niefunkcjonalnych
• nauczą się rozpoznawać niepokojące objawy świadczące o nadmiernym obciążeniu u dzieci układu nerwowego
• poznają techniki pracy z dziećmi w nurcie poznawczo-behawioralnym
• przećwiczą 4 kroki do regulacji dziecięcych emocji i lęków: nazywanie, skalowanie, obniżanie napięcia i planowanie przyszłości ( wg schematu terapii poznawczo-behawioralnej)
• poznają oraz sami przygotują pomoce terapeutyczne do pracy z dziećmi
• będą skuteczniej wspierać dzieci w przeżywanych emocjach i radzeniu sobie z lękami
Szkolenie prowadzone jest przy pomocy metod aktywizujących takich jak: prezentacja interaktywna, praca w grupach, analiza przypadków, dyskusja na forum, burza mózgów.

Miejsce: Warszawa, ul. Skalbmierska 8a

Koszt: 360zł/ os ( w cenie szkolenia: materiały szkoleniowe, materiały i narzędzia do pracy z dziećmi, kawa, herbata, drobne przekąski, certyfikat uczestnictwa)


Wyprawa do krainy emocji- edukacja emocjonalna w pracy z grupą

dsc_7326.jpg
Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do prowadzenia cyklu warsztatów dla dzieci pt. tytułem „Wyprawa do krainy emocji”, który wspiera u dzieci rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych niezbędnych do skutecznego funkcjonowania w grupie.
Podczas szkolenia uczestnicy poznają i przećwiczą program składający się z czterech części, w dwóch wersjach: program podstawowy ( dla dzieci w wieku 4-6 lat ) i program rozszerzony ( dla dzieci w wieku 6-9 lat) .
W szkoleniu „Wyprawa do krainy emocji” mogą wziąć udział tylko osoby, które uczestniczyły wcześniej w szkoleniu „Regulacja emocji u dzieci-metody, techniki, narzędzia”

• rozpoznawanie i nazywanie emocji (złość, radość, smutek, strach, spokój, zaskoczenie, odraza), nauka skalowania emocji, rozumienia ich przyczyn i skutków działań pod ich wpływem
• rozpoznawanie sygnałów z ciała świadczących o napięciu i nauka czterech technik relaksacyjnych: koty-roboty, malowanie oddechu, mapa ciała, ćwiczenia naprzemienne
• reagowanie na zaczepki w sposób asertywny- omówienie zasad, ćwiczenie zachowań, cztery kroki do radzenia sobie z nieprzyjemnymi zachowaniami innych
• porozumiewanie się bez przemocy w grupie rówieśniczej- wyrażanie potrzeb, wyrażanie próśb, wyrażenie odmów w sposób nieprzemocowy, budowanie pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej.

Szkolenie prowadzone jest przy pomocy metod aktywizujących takich jak: prezentacja interaktywna, praca w grupach, analiza przypadków, dyskusja na forum, burza mózgów.
Miejsce: Warszawa, ul. Skalbmierska 8 a

Koszt: 360zł/ os ( w cenie : materiały szkoleniowe, materiały i pomoce do prowadzenia warsztatów „Wyprawa do krainy emocji”, kawa, herbata, drobne przekąski, certyfikat uczestnictwa)


Podejście skoncentrowane na zasobach w pracy z dziećmi i młodzieżą

dziecko pełne mocy

Celem szkolenia jest rozwinięcie kompetencji uczestników do pracy z dziećmi i młodzieżą w oparciu o ich zasoby, a nie po przez koncentrację na problemach.

Podczas szkolenia uczestnicy:
• Poznają podstawowe założenia TSR ( terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach)
• Nauczą się rozpoznawać i pracować terapeutycznie z klientami w trzech typach relacji terapeutycznej ( zarówno z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami)
• Poznają szereg technik do pracy z dziećmi i młodzieżą bazujących na podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach ( przeformułowanie problemu w cel, pytanie o cud, komplementowanie, pytanie o wyjątek, skalowanie, eksplorowanie zasobów), oraz na metodzie Kid’s Skills.
• Poznają założenia programu Misja Specjalna, przeznaczonego do pracy z nastolatkami
Szkolenie prowadzone jest przy pomocy metod aktywizujących takich jak: prezentacja interaktywna, praca w grupach, analiza przypadków, dyskusja na forum, burza mózgów.

Miejsce: Warszawa ul. Skalbmierska 8a

Koszt: 360zł/ os. ( w cenie szkolenia: materiały szkoleniowe, kawa, herbata, drobne przekąski, certyfikat uczestnictwa)

 


dsc_7335.jpg

Opinie uczestniczek poprzednich szkoleń

Małgorzata, pedagog specjalny z Bełchatowa: „Było fantastycznie! Oprócz wiedzy i narzędzi, rozdajesz dobrą energię i bezcenne podejście do tego co trudne. To wielki dar ”

Joanna, psycholożka z Warszawy: „Jedno z najlepszych szkoleń na jakich byłam!!! Marta robisz fantastyczną robotę. Mam nadzieję ze w październiku temperatura mi już nie zabierze sił i wezmę dla siebie jeszcze więcej. Dzięki dziewczyny.”

Emilia, pedagog z Filipowa: „Czas spędzony z Wami był niesamowity. Dziękuję Wam a zwłaszcza Marcie za sprawienie, że mój tort urodzinowy był wyjątkowo okazały 😊Taki booster pozytywnej energii i kompetencji do pracy z dzieckiem. ”

Małgosia, logopeda z Warszawy: „Marto! Wielkie Dzięki! Warsztat – to doskonała nazwa tego co organizujesz. Wszystko pamiętam – co oczywistym nie jest 😁 no i jeszcze mam pełną torbę pomocy ❤ „

Katarzyna, pedagog wczesnoszkolny z Siennicy: „To co, zaprezentowała Marta na temat emocji, otworzyło mi oczy na wiele sytuacji pojawiających się w codziennej pracy. Zastosowanie słonia, pnia i żab w kontekście neurologicznym to mistrzostwo świata, zapamiętam je na baaardzo długo 🙂

Monika, nauczycielka przedszkolna z Ełku: „Wyjeżdżam z głową pełną pomysłów i naładowana energią, której mi ostatnio brakowało w pracy. Moi mali uczniowie na pewno pokochają jezioro relaksu :). Wielkie dzięki i czekam na więcej ”

Ewa, psycholog z Wrocławia; „ To był świetnie spędzony czas! Dostałam porcję wiedzy i narzędzi do pracy z dziećmi. Wielkie dzięki, że dzielisz się doświadczeniem”

Iza, terapeuta mowy z Poznania: „Bardzo dziękuję Ci za tak praktyczne szkolenie. Dawno nie nauczyłam się tak dużo, jak teraz. Na pewno do zobaczenia na następnych szkoleniach.”

Ewa, psycholożka z Podkowy Leśnej: „Mi się po prostu dużo lepiej pracuje, jak raz na jakiś czas pojadę do Ciebie na szkolenie. Mam więcej pomysłów i więcej chęci do dawania z siebie dobrej energii.”